CIEKAWOSTKI

Czy wiecie, że przed II Wojną Światową Swastyka była bardzo powszechnie używana jako znak szczęścia i powodzenia?
Symbol ten nosili na koszulkach indiańscy baseballiści, kanadyjskie hokeistki, był drukowany na etykietach piw a nawet robiono breloczki w kształcie Swastyki. Zajrzyj do Menu po prawej stronie -->

Znajdziesz tu także kilka ciekawostek związanych z religią katolicką.


Jesienią 2007 r. Bank Centralny Irlandii wydał złote i srebrne monety pamiątkowe, obchodząc wpływ tradycji irlandzkiej na kulturę celtycką Europy. Projekt ukazuje przplatane twarze, wzory i symboliczne elementy, reprezentujące dziedzictwo Irlandii w literaturze, muzyce, technologii, konstrukcji i innych dziedzinach. Źródło.Swastika Mukherjee, aktorka z Indii.


Swastyka wg Fizyki
Swastyka to po prostu efekt HARMONIJNEJ, fraktalnej (opartej na "złotej" liczbie Phi= 1.618...) kompresji ładunku elektrycznego, która przyjmuje kształt graala/swastyki. Jest to prawdziwa geometria tego, co święte. Fale tworzące graala utrzymują życie w stanie idealnej równowagi. Sama swastyka zawarta jest w graalu! Graal ma wielką moc wyzwalającą człowieka, ponieważ jest naszą, ludzką potencjalną możliwością rozwoju poprzez wpływ fal.


Czy swastyki pochodzą z obserwacji galaktyk?
Ludy pierwotne czciły przyrodę. Szczególnym kultem otaczały zjawiska ukazujące się na niebie, które były dla nich nie zrozumiałe, boskie. Dlatego tak wielkim kultem cieszyło się Słońce. Czy symbol swastyki pochodzi od kształtów galaktyk, obserwowanych na niebie tysiące lat temu przez naszych praprzodków z półkuli północnej? Nie da się ukryć, że kształt jest trochę zbliżony, poza tym w centrum takiej galaktyki jest Słońce, a swastyka to właśnie jego znak. Jednak mało prawdopodobne, by ludy pierwotne były w stanie zaobserwować te kształty galaktyk.

Istnieje też teoria, że Konstelacja Wielkiej Niedźwiedzicy układa się w jedno ramię Swastyki. Obserwowana z Ziemi co sześć godzin, gdyby połączyć jej położenia o każdej porze, w ciągu doby da nam pełną Swastykę. Zarówno coś tak wielkiego jak galaktyki i układy słoneczne, jak i coś tak mikroskopijnego jak atomy, w swym wirowaniu tworzy kształt Swastyki. Jako jądro życia łączy ona makrokosmos z mikrokosmosem.


Bardzo prosta iluzja – punkty obracają się zgodnie ze wskazówkami zegara, jednak po oddaleniu ich ruch może być interpretowany w obie strony. Powoduje to, że mózg zaczyna się trochę gubić.

Wstecz