Czarne Słońce - Tajemniczy symbol

Symbol Czarnego Słońca jest niezwykle tajemniczy i do dziś nie wyjaśniony jednoznacznie. Przypuszcza się, że pierwsze przesłanki na temat tego znaku pochodzą z około 10 000 lat wstecz z północnej Mezopotamii. Najstarsze dowody archeologiczne, interpretowane jako przedstawienie Czarnego Słońca, pochodzą z Susa w południowo zachodnim Iranie i są datowane na 3 tysiąclecie pne. Są to Stelle Zwycięstwa króla Naram – Sin, do obejrzenia w paryskim Luwrze. Naram – Sin, wnuk Sargona I, założyciela miasta Akkad, stał się największym władcą Akkadu i całego Sumeru. Tu powstał legendarny Babilon, skąd prawdopodobnie pochodzą poniższe teksty:

Fragment z napisów z Babilu:

„Na szczycie Świata, stoi Góra Północy
Zawsze wydaje światło.
Ludzkie oko nie może go zobaczyć -
A jednak tam jest. Ponad Górą Północy promieniuje
Czarne Słońce. Ludzkie oko nie widzi -
A jednak tam jest: Wewnątrz świeci.
Samotne jest, waleczne i sprawiedliwe;
Samo z siebie jest bóstwem.”

... w innym tekście jest napisane:

„Białe Słońce świeci na całym ziemskim świecie -
Daje światło dzienne.
Czarne Słońce świeci w nas -
Daje siłę wiedzy.
Odbicie królestwa Atland,
Które było Filarem Nieba.
pochłoniętym z wściekłością przez morze.
Przypominając sobie mądry Giganta,
Który po drugiej stronie Thule przyszedł i nauczał.”

Jak wynika z tego tekstu, Czarne Słońce jest postrzegane jako obiekt będący uosobieniem Boga, dający wewnętrzną siłę wiedzy. Jego promienie docierają tylko do wartości duchowych ludzi. Promienie pochodzą z gór północy (Kharsak Kurra), będących niezbadanymi i tajemniczymi dla ówczesnych.


Allemańskie broszki, przypominające symbol Czarnego Słońca.

Symbol odnaleziono także u germańskiego plemienia Allemanów, z pierwszego tysiąclecia ne. Używali go także Frankowie i plemiona bawarskie. Czasami w centrum symbolu znajdował się znak swastyki. Liczba promieni w odnalezionych symbolach waha się od 5 do 12 i miała symbolizować energię słoneczną. Same promienie mają pochodzić od tzw. rzymskich swastyk strzałkowych.

Obecna forma symbolu jest wzorowana na słynnej mozaice z zamku Wewelsburg. W III Rzeszy zamek miał stać się centrum ideologicznym i przedstawicielstwem rządu SS . Heinrich Himmler , szef SS, chciał tu założyć "Centrum Nowego Świata". Rzeczywistą działalnością SS na zamku były wykopaliska archeologiczne po okolicy i badania na temat wczesnej historii germańskiej. Mozaika znajduje się na parterze w Wieży Północnej I została utworzona w latach 1939 – 1943. Miała symbolizować odrodzenie aryjskiej siły duchowej w Europie.

Wizerunek czarnego słońca zdobi osiemnastowieczny dom w Pradze nazywany Czarnym Słońcem.

W pismach z Babilonu odnajdujemy wyraźną wzmiankę na temat istnienia dwóch Słońc, Białego, dającego światło dzienne, i Czarnego, dającego siłę wiedzy. Czarne Słońce odnosi się więc do wartości duchowych człowieka. Według alchemii natomiast Czarne Słońce jest symbolem Saturna i reprezentuje ciemny oraz niszczycielski aspekt Słońca.


Źródła:

Black Sun Wikipedia [eng]
Czarne Słońce w tekstach babilońskich [ger]

Zobacz inne artykuły.

Wstecz